Szafy na wymiar Wrocław

Szafy na wymiar to idealne rozwiązanie dla każdej osoby która chce efektywnie zagospodarować każdy centymetr powierzchni swojego mieszkania. Wykonywane najczęściej we wnękach pod wymiar idealnie wpasowują się w wnętrze i nadają mu charakter a zarazem taka szafa staje się centralnym meblem pomieszczenia. Zapewnia ona komfort użytkowania połączony z elastycznością mebla, a zarazem zwiększa ono funkcjonalność pomieszczenia. Szafy na wymiar to przede wszystkim funkcjonalność.

W salonach meblowych możemy kupić gotowe szafy przesuwne, które niestety są ograniczone swoimi wymiarami i nie zawsze pasują do naszego wnętrza. Przez co również nie wykorzystują one maksymalnie dostępnego miejsca co powoduje że są one niefunkcjonalne. Miejsce które mamy pomiędzy taką szafą a sufitem to czyste marnotrawstwo miejsca. Takie gotowe meble, nie będą wpasowały się w nasze garderoby. Dlatego jeżeli chcesz mieć piękną i funkcjonalną garderobę, zainteresuj się szafą na wymiar wrocław.

biała szafa na wymiar

Szafy na wymiar Wrocław– idealnie wpasowane w pomieszczenie

Najlepszym argumentem przemawiającym za szafami pod wymiar jest to że można je idealnie dopasować do powierzchni, ale również architektury naszego wnętrza i kolorystyki. Dzięki czemu możemy zagospodarować każdą możliwą przestrzeń. Meble na wymiar mają to do siebie, że nadają się idealnie do takich miejsc jak poddasze ze skosami, nieszablonowe wymiary mebli itp. Kolorystyka szafy może zostać wybrana z bardzo szerokiej gamy wybarwień którą oferuje nasza firma.

Wnętrze może zostać zaprojektowane specjalnie pod Twoje wymagania. Mamy tutaj pełną swobodę komponowania do własnych potrzeb i oczekiwań. Od samego początku mamy wpływ na wygląd szafy, gdyż to my wiemy jakie mamy potrzeby i oczekiwania. To jest jedna z największych przewag szaf wnękowych od szaf gotowych. O funkcjonalności naszej garderoby będą decydowały takie elementy jak regały, drążki, szuflady czy kosze. To właśnie one będą decydowały o funkcjonalności naszej szafy na wymiar, która dzięki temu zachowa porządek w naszych ubraniach. Jeżeli nie lubimy sięgać głęboko po nasze ciuchy, warto zastanowić się nad zastosowaniem wysuwanych półek lub specjalnych koszy na ubrania. A gdy mamy dużo krawatów czy pasków, istnieje możliwość zastosowania specjalnego wysuwanego wieszaka na którym twoja galanteria będzie wyglądała perfekcyjnie. Szafy przesuwane nie raz są bardzo wysokie, dlatego jeżeli chcesz to możemy zapewnić Ci odpowiednią drabinkę i bez trudu dostaniesz się do rzeczy które są dużo wyżej. W naszych garderobach nie braknie nigdy miejsca na żadne ubranie, płaszcz, garnitur czy odzież zimową a nawet sukienkę wieczorową.

szafa przesuwna wrocław

Szafy na wymiar - rozplanowanie?

W standardowych szafach które możemy nabyć w marketach wieszamy ubrania prostopadle do płaszczyzny frontów a minimalna głębokość takiej zabudowy powinna wynosić 50 cm. Takie wymiar wynika z szerokości wieszaków i ubrań osób dorosłych. Jeśli głębokość szafy będzie mniejsza to ubrania mogą się gnieść i niszczyć. Zwłaszcza tam gdzie mamy szafę przesuwną.

Drążki powinny być na wysokości od 90 do 150 cm, wynika to z wygody korzystania ale również z długości naszych ubrań. Najlepszą opcją jest zastosowanie w szafie dwóch drążków. Na 150 centymetrowym można wieszać dłuższe rzeczy np. sukienki wieczorowe czy płaszcze, a na niższym drążku możemy powiesić koszule czy marynarki.

Szerokość półek w szafie projektowanej pod wymiar powinny wynosić minimum 45 – 50 cm a wysokość 30 cm. Natomiast miejsce bezpośrednio nad podłogą (lub na cokole) warto zarezerwować dla kilku szuflad. Lub półek które będziemy używać bardzo rzadko. Dlatego im lepiej będziemy znali nasze oczekiwania w stosunku do garderoby czy szafy przesuwnej, będziemy mogli lepiej zaprojektować dla państwa idealny mebel.

Skontaktuj się z nami lub zostaw swój numer telefonu - oddzwonimy!

facebook